راهنمای سایت:

همانطور که در مطالب مختلف سایت اشاره شد، مگاشید فضایی است مناسب در جهت پیوند سرمایه گذاران با متقاضیان سرمایه به سبب ارائه پروژه ویا ایجاد شرایط و ارائه امکانات خاص برای بهره مندی منفعت اقتصادی طرفین. بدین ترتیب میهمانان مگاشید دو گروه سرمایه گذار و سرمایه پذیر را شامل میشوند که هر دو از طریق ابزار ارتباطی که وبسایت مگاشید یکی از آنهاست شناسایی میشوند. اما مگاشید به مدد کارشناسان خود و همکاری تعدادی از سرمایه گذاران، بالفعل آماده خدمات رسانی به متقاضیان سرمایه میباشد و درحال حاضر نیز با جذب سرمایه گذارانی که آماده و علاقمند به سرمایه گذاری بوده و به طرق مختلف با ما اعلام آمادگی نموده اند مجموعه بزرگی به وسعت 1100 سرمایه گذار ایجاد نموده است. پس برای تحقق اهداف اقتصادی خود کافیست از فضای موجود در مگاشید به درستی بهره ببرید.

استفاده از امکانات و شرایط ایجاد شده در مگاشید بسیار آسان است و در اصل، علت ایجاد مگاشید، تسهیل در جذب سرمایه گذار برای پروژه ها و در سوی دیگر امکان سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در فضایی شفاف و ایمن و متناسب با شرایط دلخواه میباشد.

از این سو در مرحله اول میبایست مشخص نمایید که سرمایه گذار هستید یا سرمایه پذیر (متقاضی سرمایه). با مشخص نمودن هر کدام از موارد اشاره شده، نوبت معرفی مشخصات فردی (اعلام جزئیات شخصیت حقیق یا حقوقی ) خواهد بود. این اطلاعات در هنگام ثبت نام در سایت دریافت میگردد و در مرحله شناسایی سرمایه گذار یا سرمایه پذیر میتوانید از همان اطلاعات استفاده نمایید. بعد از ثبت نام در سایت، پروفایلی شخصی در اختیار شما قرار میگیرد که دارای امکاناتی ویژه است که شما را قادر میسازد تا براحتی در محیط و فضای سرمایه گذاری قرار گیرید.

با تکمیل هر یک از فرمهای سرمایه گذار و سرمایه پذیر، موقعیت خود را از لحاظ تامین یا دریافت سرمایه در یک پروسه سرمایه گذاری مشخص خواهید نمود. با پاسخگویی مناسب به سوالات مطرح شده در هر پرسشنامه میتوانید شرایط دلخواه خود را اعلام نمایید تا بسته به مدل همکاری انتخابی، مگاشید در زمان مقتضی، بهترین گزینه ها را برایتان مهیا نماید.

برای درک بهتر از اصطلاحات بکار رفته در پرسشنامه ها به توضیحات زیر توجه نمایید.   

راهنمای فرم سرمایه پذیر:(پرسشنامه سرمایه پذیر)

توجه: تکمیل گزینه های ستاره دار شامل ( میزان درخواست سرمایه ، روش دریافت سرمایه، مدت زمان بازپرداخت و مکان سرمایه پذیر) الزامی بوده و تکمیل سایر گزینه ها، برای حصول نتیجه گیری بهتر سرمایه گذاران میباشند.

1-دریافت سرمایه در یک پروژه اقتصادی:اگر پروژه ای مد نظر باشد که برای اجرای ان نیاز به سرمایه گذاری است می توان از این گزینه استفاده نمود.این پروژه ها بسته به موضوع و نوع سرمایه گذاری طبق بندی میشوند و سرمایه گذار نیز به میزان سهم سرمایه خود درپروژه سهیم خواهد شد.

2-دریافت سرمایه عادی:اگر سرمایه مورد نیاز صرفا جهت خرید ملک یا خودرو و... بوده و صرف راه اندازی و اجرای یک پروژه نشود میبایست این گزینه انتخاب شود.

موضوع پروژه :پروژه درچه موضوع و گروهی قراردارد مثل : صنعت ، کشاورزی ، تجارت و ...

وضعیت پروژه: پروژه در چه مرحله ایست . که یکی از سه حالت زیر خواهد بود:

ایجادی :(پروژه ای که هنوز ایجاد نشده و سرمایه برای احداث وایجاد ان لازم است )

توسعه: (پروژه درحال بهره برداری است و برای ارتقا و توسعه ان نیاز به سرمایه است )

در حال اجرا:(پروژه در حال بهره برداری است و سرمایه برای تامین مود اولیه یا سرمایه در گردش نیاز است)

نوع درخواست :  تمایل به همکاری یک یا چند سرمایه گذار ،مشخص میگردد.

عام:هر تعداد سرمایه گذار که نیاز باشد میتوانند در این پروژه سرمایه گذاری نمایند.

خاص:فقط یک سرمایه گذار میتواند در این پروژه سرمایه گذاری نماید.

نحوه درخواست سرمایه:

الف:مشارکتی:سرمایه گذار با سرمایه گذاری در این پروژه به نوعی در ان شریک خواهد شد که در این مشارکت به صورتهای زیر خواهد بود:

1-واگذاری سهام:بسته به مقدار سرمایه گذاری در پروژه سهام شرکت یا موسسه مربوطه به او تعلق میگیرد.

2-مشارگت در مدیریت پروژه:سرمایه گذار علاوه بر دارا بودن سهام در هیئت مدیره نیز عضو شده و در تصمیم گیریهای مدیریتی پروژه نقش خواهد داشت.

3-فروش پروژه:در این حالت سرمایه گذار کل پروژه مربوطه را خریده و صاحب و مالک مطلق ان خواهد شد.

ب:ارائه ضمانت:سرمایه پذیربا ارائه ضمانت به سرمایه گذار سرمایه مورد نیاز خود را تامین میکند و سرمایه گذار در خود پروژه نقشی نخواهد داشت.

2-درخواست سرمایه عادی : اگر درخواست برای انجام پروژه اقتصادی نبوده و صرفا جهت یکی از موارد زیر باشد:

الف:به جهت خرید یا معامله:اگرخرید ملک ،خودرو یا یکی از گزینه های نشان داده شده مد نظر باشد با انتخاب هر گزینه مشخصات مربوط به آنرا تکمیل نمایید.

ب:دریافت سرمایه در مقابل ارائه ضمانت:اگر سرمایه ای نیاز دارید که جزو موارد فوق نبوده یعنی برای پروژه اقتصادی یا خرید ملک یا خودرو نبوده و بخواهید صرفا" به جهت تضمین باز پرداخت ضمانتی ارائه نماید یکی از گزینه های نشان داده شده  را انتخاب میکند.

سهم پرداخت سرمایه پذیر :چه مقدار از مبلغ کل معامله ، خرید یا سرمایه گذاری توسط شما یا سرمایه پذیر تامین میگردد.

توجه : کلیه اطلاعات ارسالی شما محرمانه مانده و فقط نتیجه محاسبات برای سرمایه گذارها اعلام میگردد.

برای طرح سوالات احتمالی هنگام تکمیل فرم میتوانید با کارشناسان پشتیبانی سایت از قسمت (تماس با ما ) ارتباط برقرار نمایید.

 


 

 

 

شرح عملکرد مگاشید (پس از تکمیل فرمها):

همه ما در مقاطع مختلف زندگی زمانی سرمایه گذار هستیم و زمانی دیگر متقاضی سرمایه . عوامل مختلفی میتوانند موجب تغییر شخصیت مالی ما باشند و قرار گرفتن در هر کدام از دو وضعیت چالشهای مربوط به خود را دارند . هنگام داشتن سرمایه منتظر سیگنالها و پیامهای ارسالی از جامعه هستیم که اکثریت را به دنبال چه موضوعی میکشاند. زمانی ملک و خودرو و طلا و زمانی بورس و کالا و ... و در نهایت سپرده بانکی . اما با گذشت زمان و تغییر فرآیندهای مالی ،  داشتن تفکر انفعالی نمیتواند ما را همیشه در مسیر پیشرفت و سود قرار دهد بنابراین باید نگاه و مسیر حرکت و استراتژی مالی خود را تغییر دهیم. این موارد نیازمند وجود فضای مناسب جهت شناسایی فاکتورها و موضوعات مختلف و متنوع جهت سرمایه گذاریهای جدید است تا بتوان به صورت مجزا و اختصاصی در سرفصل جدیدی بازارهای سرمایه گذاری نوینی ایجاد نمود.

بر این اساس مگاشید با علم به این موضوع و عدم وجود شرایط و فضاهای مناسب جهت معرفی پروژه ها از سوی مالکان پروژه ها و شناسایی پروژه ها از سوی سرمایه گذاران ، اقدام به ایجاد سیستم جدیدی برای تحقق این امر نموده است.

پس از تکمیل یکی از فرمها از طرف شرکت با شما تماس گرفته خواهد شد و اطلاعات تکمیلی دریافت شده و در صورت نیاز خدمات مشاوره ای نیز در اختیار شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

حال از این مرحله به بعد شما عضو باشگاه سرمایه گذاری مگاشید شده اید و قادر خواهید بود از امکانات ویژه حال حاضر و قابل ایجاد این سیستم به طور کاملا" اختیاری بهره مند شوید .

اگر سرمایه گذار هستید از این به بعد فایلها و پروژه های سرمایه گذاری در قالبهای مختلف و روشهای گوناگون برای شما ارسال میگردد که حاوی اطلاعاتی چون موضوع پروژه ، شرح مختصری از عملکرد پروژه ، مقدار سرمایه گذاری کل و مورد نیاز و سایر اطلاعات مالی است و بر اساس مقدار و موضوع دلخواه شما جهت تصمیم گیری نهای برای سرمایه گذاری در اختیارتان قرار میگیرد . یکی از این ابزار بولتنهای تخصصی مگاشید است که به صورت کاملا" حرفه ای طراحی و ارسال میگردند هر هفته شما را از آخرین پروژه ها و فرصتهای سرمایه گذاری آگاه میسازند.

چنانچه سرمایه پذیر هستید میتوانید با ثبت پروژه های مختلف و قرارگرفتن در سیستم ارسال مگاشید در فضایی امن ، در معرض توجه سرمایه گذاران قرارگرفته و سرمایه گذار مورد نظرتان را بیابید.نوع معرفی پروژه ها بر اساس پلنهای تعریف شده مگاشید بوده و با انتخاب هر کدام قادر خواهید بود بطور مستقیم با سرمایه گذاران مرتبط شده یا با استفاده از خدمات مشاوره ای و پشتیبانی کارشناسان مگاشید سرمایه گذار جذب نمایید.

از امکانات دیگر پروفایل شخصی مگاشید میتوان به درج آگهی در قسمت تبلیغات مگاشید اشاره نمود که این قابلیت بطور رایگان و در جهت معرفی کالا و خدمات مورد استفاده قرار میگیرد.

از امکانات آتی مگاشید برای اعضای باشگاه سرمایه گذاری مگاشید ارائه فایلها و کتابهایی در زمینه ایده و تفکرات مالی و سرمایه ای مرتبط (در قالب آکادمی مگاشید) جهت افزایش قدرت تصمیم گیری و کوتاه نمودن مسیر سرمایه گذاری است.

 

استفاده از ابزار:

 در صفحه شخصی ابزاری در اختیار شما قرار گرفته که شامل فرمهای سرمایه ، ثبت آگهی و سیستم پیغام میباشد . با انتخاب آیکونهای سرمایه گذار و سرمایه پذیر میتوانید درخواست سرمایه گذاری یا دریافت سرمایه خود را ثبت نمایید. چنانچه دارای سرمایه ای هستید و میخواهید در پروژه ای سرمایه گذاری نمایید فرم سرمایه گذار را تکمیل و ارسال نمایید . اطلاعات شما در سایت کاملا محرمانه میماند و فقط نحوه سرمایه گذاری شما مورد بررسی قرار گرفته تا با فرمهای سرمایه پذیر سایر کاریران مورد مقایسه قرار گیرد .

در حالت درخواست سرمایه نیز میتوانید با تکمیل فرم سرمایه پذیر ، شرح مختصری از پروژه یا علت پذیرش سرمایه را ارسال کرده تا مگاشید سرمایه گذار مناسب درخواست شما را معرفی نماید. بقیه مراحل نیز همانند مورد فوق انجام میپذیرد .

 لازم به ذکر است که مگاشید میتواند علاوه بر فرمهای ارسالی از طرف سایر کاربران ، سرمایه گذاران و سرمایه پذیران دیگری را که به طور خاص با مگاشید همکاری دارند نیز به شما معرفی نماید .

 درج آگهی نیز از دیگر ابزاری است که در صفحه شخصی قرار داشته و میتوانید بطور رایگان در گروه بندی های شغلی مختلف درج نمایید . با ثبت آگهی علاوه بر قرار گیری در صفحه های سایت ، در پروفایل کسانیکه با شما در ارتباط هستند نیز نمایان شده و به این روش میتوانید تبلیغات خود را بصورت کاملا هدفمند انتشار دهید .

 

با مگاشید شرایط دلخواه سرمایه گذاری و جذب سرمایه خود را پیدا کرده و به منفعت مالی و اقتصادی مورد انتظارتان دست یابید.


 

 

راهنمای فرم سرمایه گذار: (پرسشنامه سرمایه گذار)

 توجه: تکمیل گزینه های ستاره دار شامل ( میزان و مبلغ سرمایه گذاری، موضوع سرمایه گذاری، نحوه سرمایه گذاری و میزان سود مورد انتظار) الزامی بوده و تکمیل سایر گزینه ها، برای حصول نتیجه گیری بهتر سرمایه پذیرها میباشند.

1-میزان و مبلغ سرمایه گذاری: در چه محدوده و مقداری تمایل به سرمایه گذاری دارم.

2-نوع پروژه: پروژه در چه گروهی قرار داردمثلا صنعت ، تجارت و کشاورزی و ...

پروژه خاص: میخواهم در یک پروژه ، واحد تولیدی یا اقتصادی سرمایه گذاری کنم.

غیر پروژه(عادی):میخواهم  در موضوعی به غیر از پروژه اقتصادی بسته به پیشنهاد سرمایه گذار مانند خرید کالا یا یک معامله یا... سرمایه گذاری کنم.

3- موضوع سرمایه گذاری:تمایل به سرمایه گذاری در موضوعات (نشان داده شده ) را دارم.

4-وضعیت پروژه: سرمایه گذاری در پروژه خاص یکی از حالتهای زیر را شامل میشود که سرمایه گذار به دلخواه میتواند هر کدام از انها را انتخاب نماید.

الف -ایجادی:پروژه ای که در مرحله طراحی و یا ایده و ابتکاری نو است و احداث و راه اندازی  آن بزودی و با تزریق سرمایه شروع خواهد شد.

ب توسعه: پروژه در حال بهره برداری است سرمایه گذاری در آن موجب ارتقاء و توسعه پروژه میگردد.

پ -در حال اجرا: پروژه به جهت تامین مواد اولیه یا سرمایه در گردش نیاز به سرمایه دارد و در حال حاضرفعال است.

نوع سرمایه گذاری:

عام: میخواهم و تمایل دارم  با اشخاص دیگری نیز در این پروژه سهیم باشم و به طورمشترک سرمایه گذاری نمایم.

خاص:به تنهایی تمایل به سرمایه گذاری دارم.

نحوه سرمایه گذاری:

الف:مشارکت: تمایل دارم در پروژه اقتصادی مربوطه با سرمایه پذیر مشارکت کرده و به نوعی شریک شوم.

خرید سهام:به میزان سرمایه ای که در پروژه وارد میکنم،سهام شرکت یا موسسه مربوطه بنام من شده و در سود زیان پروژه شریک خواهم شد.

1-    مشارکت در مدیریت طرح:علاوه بر دارا بودن سهام عضو هیئت مدیره شرکت مربوطه نیز خواهم بود تا در تصمیم گیری های اتی پروژه نقش داشته باشم.

2-    خرید کامل پروژه:کل پروژه را میخرم و بسته به نوع تفاهم ، سرمایه پذیر به عنوان پیمانکار در پروژه باقیمانده یا کلا" از آن خارج میگردد.

ب:تضامنی: در پروژه به عنوان سهامدار یا تصمیم گیرنده نقشی نخواهم داشت و صرفا" با دریافت ضمانت باز پرداخت از طرف سرمایه پذیر اقدام به سرمایه گذاری مینمایم.

 محدوده مکانی پیشنهادی سرمایه گذار :با انتخاب یک مکان و استفاده از کلیدکنترل ctrl میتوان مکانهای دیگری را نیز به عنوان پیشنهاد سرمایه گذاری انتخاب نمود.

 محدوده مکانی تضامین: با انتخاب یک مکان و استفاده از کلید(کنترل) crtl میتوان مکانهای دیگری را نیز به عنوان پیشنهاد سرمایه گذاری انتخاب نمود.  

مدت زمان انتظار وجستجو در سایت:با انتخاب زمان انتظار، این اجازه به برنامه داده میشود که تا چه زمانی در جستجوی سرمایه پذیر یا پروژه مورد دلخواه بگردد.

 برای طرح سوالات احتمالی هنگام تکمیل فرم میتوانید با کارشناسان پشتیبانی سایت از قسمت (تماس با ما ) ارتباط برقرار نمایید.